wtorek, 10 kwietnia 2012

Co zrobić, gdy się robi zbyt wiele?

Standardowe powitanie nie jest proste a jeśli trzeba je przenieść na papier (ekran), to robi się z tego niezła zagwozdka! Ja teraz zastanawiam się, ile informacji na raz powinnam przekazać. Oczywiście lepiej mieć do powiedzenia za dużo, niż za mało, ale też nie chcę przesadzić, bo wyjdę na egocentryka/kosmitę. Zawsze istnieje ten trudny wybór: co tak w zasadzie mam powiedzieć? W rozmowie twarzą w twarz jest moim zdaniem łatwiej, bo widzi się reakcje tej drugiej osoby. No ale nie można mieć wszystkiego.

Zakładam sobie tego bloga, bo tak coś mi się wydaje, że jeszcze trochę, i moi znajomi nie wytrzymają natłoku przekazywanych przeze mnie informacji na różnorakie tematy. Dodatkowo w ostatnim czasie sama zwiedziłam kilka blogów i dostrzegłam fajną atmosferę, która na nich panuje i cóż, pozazdrościłam ;)

Przypuszczam, że będę tu sobie pisać na wiele tematów, ale chciałabym jednak wybrać motywy wiodące i w założeniu będą to:
- pielęgnacja urody
- sztuka kulinarna
- rękodzieło.

Zabrzmiało górnolotnie? Rozluźnijmy to trochę. Po prostu szukam miejsca na moją radosną paplaninę o gotowaniu - które uwielbiam, makijażu i kosmetykach - z którymi dopiero zaczynam i wszelkich rodzajach działań artystycznych - z naciskiem na ceramikę.

Mówię sobie czasem, że urodziłam się, żeby gotować. Jest to dla mnie czysta przyjemność i w większości przypadków idzie mi dobrze (choć zdarzają się też katastrofy). Pierwszy niemal samodzielny rosół ugotowałam w wieku czterech lat a następnie dumnie wyrecytowałam paniom kucharkom z przedszkola przepis, z którego korzystałam. Jak to mówię: "mogłabym gotować dla królów, a jeszcze trochę praktyki i może nawet dla kotów".
Skoro już mowa o kotach, kota mam. Pewnie będzie się tu przewijał, bo jakże można by go tak bezczelnie ignorować? Psa też mam i on też pewnie czasem do Was zamerda ogonkiem.
Ze mną i makijażem to jest tak, że chwilowo jestem absolutnie uzależniona - nie od samego malowania się, a od przeglądania kosmetyków i planowania, co bym sobie mogła kupić. Tak jak mówię, dopiero zaczynam, więc nie mam zbyt wiele potrzebnych akcesoriów ani kosmetyków (2 i  ½  pędzla! - skąd ta  ½  - wyjaśni się niebawem). I ta początkowa faza najsilniejszego uzależnienia, jest, powiem Wam, bardzo męcząca! (Chętnie przyjmę wszystkie rady!)
No a ja i ceramika to historia udanego związku z wieloletnim stażem. W wieku lat ośmiu wróciłam do domu i oznajmiłam mamie, że chcę lepić z gliny. Ona znalazła odpowiednie miejsce, ja uparłam się, że muszę już, teraz, natychmiast!, choć dolna granica wiekowa wynosiła lat dziesięć, i tak się zaczęło. Na pewno pokażę co nieco z tego tematu :)

To by było na samym wstępie na tyle, choć od razu mówię, że wielu rzeczy tu nie powiedziałam i na pewno co i rusz wyłaniać się będą jakieś nowości, ale nie wybiegajmy w przyszłość, czas pokaże, co mi tu z tego wyjdzie...

Buziaki!


8 komentarzy:

 1. Piękne powitanie z nutką tajemnicy :)
  Ja tu na pewno do Ciebie będę zaglądać!
  Buziaki!
  iw

  p.s. oczywiście pod warunkiem wyłączenia tej nieznośnej weryfikacji obrazkowej! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Weryfikacja już załatwiona, wredna! :)

   Usuń
 2. O, chyba działa. Próba mikrofonu, eins, zwei, drei...
  Witamy w internetowej rzeczywistości blogowej. Bardzo zachęcająca pierwsza notka, z pewnością będę tu wpadać (a jak zapomnę, to mi koniecznie przypomnij ^^)
  Wiesz co ja chcę? Twoje opowiadanka z Lukasem i Markiem w rolach głównych. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czekam na część kulinarną - może znajdzie się coś dla kuchennego troglodyty. Wyłuskuję przepisy, które nie przekraczają mojego niskiego kulinarnego IQ i cieszę się nimi jak dziecko gdy na stałe wpadają do jadłospisu.

  Chętnie też pocieszę oko częścią artystyczną, bo na "majkijażu", się kompletnie nie znam - co widać hihi. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Część artystyczna już się zaczyna, a z przepisami wejdę, jak pofotografuję co nieco, w końcu na co komu smętne przepisy bez zdjęć... :) Witaj!

   Usuń
 4. czekam na ceramikę w stylu folkowym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Da się zrobić :D

   Usuń
  2. super :) czekam w takim razie na prezentację

   Usuń